Karşıyaka Hurda Alan Firmalar

Hurda Çeşitleri

Karşıyaka hurdacı firmamızı çağırarak bize vereceğiniz hurda olmuş parçalardan para elde edebilirsiniz. Karşıyaka’da yaşıyorsunuz bir gün evinizde veya mekan farketmez bir yerde otururken kendinize şu soruyu hiç sordunuz mu. Bugün denizi, havayı, çevreyi, bastığımız toprağı hiç kirlettim mi ? diye Toplum olarak çok duyarsız bir hale geldik, her gün onlarca atığı çöpe atarken aslında yaşadığımız bu güzel Ülkede kendi benliğimizi çöpe atıyoruz. Raf ömrünü doldurmuş hurda diye tabir ettiğimiz ürünleri çöpe atmak yerine hepsini ilgili geri dönüşüm hurda kutularına atsak, sizin işinize artık yaramacak fakat değişik bir sektörde bir araç olarak tekrardan kullanılacak olması kulağa hoş gelmiyor mu ? Üstelik çöpe attığınız hurda eşyalar size maddi anlamda bir şey kazandırmıyorken Kullanım ömrünü tamamlamış olması ve tamir edilerek yeniden kullanılabilme özelliğini kaybettiği için ortaya çıkan atıklara hurda denir. Bu atıkların tekrardan kullanılması için ilgili mercilere verilmesinide hurda geri dönüşümü denir.


Her hurdanın kendine göre ayrı bir sınıflandırma şekli vardır. En önde gelen hurda çeşidi Metal hurdasıdır. Metal hurdası kendi içinde , demir, çelik, alüminyum, krom ve kalay malzemeleri yer alır. Alüminyum işi yapan firmalara en çok para kazandıran hurda çeşidide Alüminyum talaştır.İkinci Hurda çeşidi evlerimizin vazgeçilmezi elektronik hurdalardır. Her türlü laptop, masaüstü, tablet olarak tabir ettiğimiz bilgisayar parçaları, telefon cihazları, beyaz eşyalar, mutfak robot ve aletleri gibi tamiri mümkün olmayan her elektronik hurda eşyanıza Karşıyaka Hurdacı olarak talibiz.


Diğer hurda çeşidimiz, hiç istemesek kesilen ağaçlarımızdan elde edilen karton ve kağıt gibi malzemelerdir. Ülkemizde atık kağıt inanılmaz hat safhadadır, bu kağıt hurdaların geri dönüşümünde elde edilecek olan maddiyatın Ülke ekonomimize sağlayacağı katkıyı düşünebiliyor musunuz. Atığa en çok önem veren Yabancı ülkeleri daha önce duymuşmuydunuz. Gelin birlikte bir göz atalım.


Dünyada geri dönüşümde en iyi ülkeler şu şekilde sıralanmaktadır. Avusturya, Almanya, Tayvan, Mısır, Brezilya, Singapur, Güney Kore, İngiltere, İtalya ve Fransa’dır. Geri dönüşümün en yoğun olduğu ülke ise Avusturya’dır. Her toplum bilinçli şekilde hareket ederse biz neden bu sıralamanın içinde olmayalım. Üstelik temizlik konusunda Dünya’da 2.sırada olan bir Ülke olmamıza rağmen.


Bu yazımızda firmamızı biraz sitemkar bulmuş olabilirsiniz. Elbett ki bizde hayatımızı Karşıyaka’da Hurdacılık yaparak idame ettiriyoruz ama konu hurdacılık ve geri dönüşüm olunca çok hassaslaşıyoruz. Sizleri Geri dönüşüm ve atık hurda hususunda hassas olmaya davet ediyorum. Gelin hep birlikte az çok demeden ülke ekonomisine katkıda bulunalım. Bizimle iletişime geçmek isterseniz anasayfada bulunan Canlı whatsap destek hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Anasayfaya gitmek için bu linki tıklayabilirsiniz. https://www.hurdaalinir.com/

Karşıyaka Hurda Alanlar

Firmamızdan Hurda eşyanızı firmamıza satarak hem eski eşyanızdan kurtulabilir hem de yerine yeni alacağınız eşyanın parasına katkı sağlayabilirsiniz. Karşıyaka hurda alımı yapan firmamıza ulaşarak bunu elde edebilirsiniz. Karşıyaka Hurdacı konusunda hizmet veren birçok firma vardır. Bunların arasından neden bizleri tercih etmeniz gerektiğini ve sizlere nasıl hizmet verdiğimizi anlatmak istiyoruz. Böylece hurda alımı konusunda en iyi hizmeti alabileceğiniz firma seçimini daha kolay yapabilirsiniz. İzmir hurdacı hizmetimiz ile İzmir’in tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz.


Bizi Arayınız:
Karşıyaka Hurdacı

Karşıyaka Hurda Alımlarına İlişkin Bilgiler

İzmir Karşıyaka’da hurdacı olarak Hurda dediğimiz eşyalar genellikle artık kullanılmayan ve büyük çoğunlukla artık insanların başına bela olan eşyalardır. Karşıyaka hurda alımı hizmeti veren bir firma olarak sizlere bu konuda genel bilgiler vermek istiyoruz. Öncelikle hurda alım hizmetinin neden önemli olduğundan ve neden gerekli olduğundan bahsetmek istiyoruz. Şöyle ki;


• Hurdalar toplanmayıp depolanmaya çalışılsa doğada geniş alanlar kapsayacaktı bu da çevre kirliliğine yol açıp canlıların yaşamlarını olumsuz yönde etkileyecekti.

• Hurdalar mali açıdan gereksiz bir yüktür ve eski, kullanılmış eşyalarınızı paraya çevirmek doğal olarak çok daha avantajlıdır.

• Kullanılabilir durumdaki hurda eşyalar üzerinde bazı onarım çalışmaları yaparak tekrar kullanıma sunulur. Böylece doğada zaten yeterli seviyede olmayan birçok hammadde tekrar kullanılabilir.


Karşıyaka Hurda

Karşıyaka Hurda Alımı Süreci

Karşıyaka hurdacı firması olarak süreci nasıl yönetiyoruz ve hurdaları nasıl geri dönüşüme gönderiyoruz bahsedecek olursak. Şöyle ki;

• Toplanan hurdaları ilk önce ayrıştırma işlemine tabi tutuyoruz. Ayrıştırma yaparken kullanıma uygun olanlar ile kullanıma uygun olmayanlar ayırıyoruz. Kullanıma uygun olan hurdaların satım işlemleri yapıyoruz.

• Daha sonra kullanıma uygun olmayan hurdaların geri dönüşüm çalışmasına geçilir. Geri dönüşüm işleminin amacı hurdanın hammaddelerini ikincil hammaddelere dönüştürmektedir. İkincil ham maddeler neredeyse doğal kaynaklardan üretilen ham maddelerle aynıdır. Dönüştürülen ikincil hammaddeler üretici firmalara uygun fiyatlarla satılır. Uygun fiyata satılmasının sebebi kalitesinin düşüklüğü değildir. Doğal kaynaklardan üretilen hammaddelerden daha az enerjiyle üretilmesinden dolayıdır.

Bu süreçte sizler elinizdeki kullanılmayan ürünleri sattığınız için her türlü kazançlı olursunuz. Elinizde bulunan hurdaları hem değerinin üzerinde satmak hem de elden çıkarmak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Adresinize gelen personelimiz sizlere en iyi biçimde hizmet verecektir.

Karşıyaka Hurda Firmaları

Bizi Takip Edin: