Hurda Çelik Alımı

Çelik Hurda

Demir elementi ile karbon miktarının karışımı sonucunda çelik meydana gelmektedir. Karbon miktarının kullanım miktarı değişmekle birlikte oransal olarak demire göre çok düşüktür. Demir, demir cevherinden üretilebileceği gibi hurdaların geri dönüşümü sonucunda da elde edilmektedir. Çelik, her ülke için önem arz etmektedir. Çelik üretiminde dünya sıralamasında Çin başta gelen çelik üreticisi ülke konumundadır. Çin, dünya çelik üretiminin yarısını tek başına gerçekleştirmektedir. Türkiye çelik üretiminde dünyada dokuzuncu sırada yer almaktadır. Hurdaların geri dönüşüme konu edilmesi ile maliyeti çok düşük bir şekilde çelik elde edilebilmektedir. Çelik hurda alımı yapan firmalar arasında öncü olan firmamız en uygun satın alım fiyatı sunmaktadır. Kaliteli hizmet anlayışımız ile müşteri memnuniyeti ön planda tutulmaktadır.


karşıyaka da hurda celik alan


Çelik Hurda Nerelerde Kullanılmaktadır?

Çeliğin kullanıldığı pek çok alan bulunmaktadır. Çelik hayatımızdaki pek çok malzemede kullanılmaktadır. Paslanmayan bir yapıya sahip olduğundan dolayı demirden ayrılmaktadır. Ayrıca çeliğin yüksek dayanıklı bir yapısı bulunmaktadır. Çelik genel olarak aşağıdaki sektörlerde kullanılmaktadır:


• Uzay araçlarında,

• Silah sanayinde,

• En ufak ev aletlerinde bile çelik kullanılmaktadır.

Çelik hayatımızın her alanında bolca kullanılan bir elementtir. Bu nedenle geri dönüşümü ve tekrar kullanımı önemli olmaktadır. Çelik hurda alımı yapan firmamız son teknoloji ekipmanlar kullanarak hurda toplama işini çok kısa sürede gerçekleştirmektedir. Tecrübeli personeli aracılığı ile iş güvenliği ilkelerine riayet ederek işler tamamlanmaktadır. Hassas kantarlar aracılığı ile hurda miktar ölçümleri firma garantimiz doğrultusunda yapılmaktadır.

Bizi Takip Edin: