Hurda Kağıt Alımı

Kağıt Hurda

Kâğıdın kullanıldığı pek çok alan bulunmaktadır. Kâğıt önemli bir tabakadır. Pek çok sektörde kullanım alanına sahiptir. Bir ülkede kâğıt üretimi yapılamadığında bu eksiklik ithalat aracılığı ile giderilmektedir. Odun, saman gibi madde liflerinin birbirine bağlanması sonucunda kâğıt elde edilmektedir. Üretimi yapılamayan kâğıt için ya ithalat yapılmalıdır ya da hurda halinde geri dönüşümü sağlanmalıdır. Kâğıt hurda toplanarak geri dönüşüm için kullanılması önemlidir. Böylece herhangi bir kaynak aktarımı olmadan geri dönüşüm sonucunda kâğıt elde edilebilmektedir. Hurda alım firmaları hurdanın geri dönüşümü için önemli bir işleve sahiptir. Hurda alım firması olarak piyasada faaliyet gösteren firmalar arasında lider konumda yer almaktayız. En uygun hurda alım fiyatını sunarak müşteri memnuniyeti elde etmekteyiz.


İzmir Kağıt Hurda ve kâğıt, tüm dünya ülkelerinin büyük orandan gereksinim duydukları bir malzemedir. Gelişen ve globalleşen dünyanın kâğıt ihtiyacı sürekli artacağından, kaynak israfına girmeden, karton hurda ve kâğıt malzemelerden geri dönüşüm sağlamak ve ihtiyaca sunmak esastır. Böylelikle ağaçlarımız ve ormanlarımız sağlıkla büyüyecek, gelecek nesillerin de sağlıklı olarak sürdürülebilirliğini sağlayacaktır.

karşıyaka da hurda kağıt alan


Kâğıt Hurda Geri Dönüşümü Nasıl Yapılmaktadır ?

Kâğıt her ülke için önemlidir. 1 ton kâğıt geri dönüşümle tekrar kazanılabilirse 17 ağaç kesilmekten kurtulmaktadır. Yeşil bir ülke için bu çok önemli bir kıstas olmaktadır. Kâğıt hurda geri dönüşüm süreci kısaca şu aşamalardan meydana gelmektedir:


• Kağıtlar öncelikle ufak parçalara ayrılır,

• Kâğıt üzerinde bulunan yazı ve şekillerin ayrıştırılması için kâğıt farklı işlemlerden geçer,

• Kâğıt ikinci aşamada hamur haline getirilir, içlerinde yer alan yabancı maddeler ayrıştırılır,

• Kâğıdın kullanım amacına göre tasnifi bu aşamada gerçekleştirilir.

Böylelikle hurda olarak ayrılan kağıtlar çöpe atılmaktan ziyade tekrar kullanılacaktır. İzmirde Hurdacı firmaları arasında öncü olan firmamız hurda alımlarını en uygun fiyatı sunarak gerçekleştirmektedir.

Yaşam için bu denli önemli olan karton hurda malzemeler, özel yetkili firmaların geri dönüşüm için ihtiyaç duyduğu ana kaynaktır. Firmamız tüm hurdaların ayrıştırılması ve depolanması görevini başarı ile üstlenmekte, üretime sevkini sağlamaktadır. Sağlıklı dönüşümler için bilinçli kuruluşlarla işe başlanmalıdır. Gerekli bilgi birikimine sahip olan firmamızdan güvenli ticaretinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bizler, hurdanın her aşamasında sizin yanınızda olacak, sizlere sunacağımız desteklerimiz ile başarılı ticaret gerçekleştirmenizde yardımcı olacağız. Karton hurda fiyatlarını öğrenmek için bize ulaşın…

Bizi Takip Edin: