Hurda Profil Alan

Karşıyaka Hurda Profil Alan

İzmir Karşıyaka Hurda Profil

Profil Hurda

Son yıllarda inşaat sektöründe sıklıkla kullanılmasından kaynaklı olarak oldukça popüler olan profil malzeme hurda sektöründe de önemli bir yere sahiptir. Ülkemizde birçok sektörde sıklıkla kullanılan her ürünün tabiri caizse tek seferde kullanılıp heder edilmemesi gerekir. Bu ürünlerin mutlaka tekrar işlenmesi ve geri dönüşüme gönderilmesi gerekir. Hurdacılık sektöründe önemli bir yere sahip olan firmamız her türlü ürünün hurdasını alarak geri dönüşüme kazandırmaktadır.

Pvc Hurda genel olarak yeniden kullanılabilme özelliğini yitirmiş, işlevsel olarak bir değeri olmayan, miladı dolmuş bütün madde ve malzemelere verilen isimdir. Sanayi ve ekonomi açısından gelişmiş olan ülkelerde hurdalar yeni ürünler kadar değerlidir. Bunun sebebi ise genellikle recycle olarak bilinen geri dönüşüm işleminde kullanmalarıdır. Hurda haline gelmiş endüstriyel üretim fazlası olan atıklar farklı ürünlere dönüştürülerek farklı sektörlerde de kullanılabilmektedir. Yani söz konusu hurdanın illa ki aynı sektörde kullanılması gerekmemekte, aksine daha çok başka sektörlerde kullanılmak üzere geri dönüşüm işlemine tabi tutulmaktadırlar.Hurda ayrıca kuyumculukta altın, gümüş gibi değerli ve yarı değerli madenlerin 2. el yani işlenmiş olanlarına denildiği gibi; bakır, çelik, demir, pirinç, alüminyum, plastik, kullanılamayacak duruma gelmiş otomobil parçaları, polyester gibi yüz binlerce madde ve malzemenin eksileri için de hurda kelimesi kullanılmaktadır. Kuyumculuk tabiri olan hurda haricinde diğer tüm hurda olarak tanımlanan malzeme ve maddelerin tek ortak özelliği bir daha asla eskisi gibi kullanılamayacak durumda olmasıdır. Ayrıca tüm hurdaların bir şekilde geri dönüşüme tabi tutularak işe yarar bir ara malzemeye veya ham madde girdisine dönüştürülebilmektedir. Hurda çeşitleri oldukça çok olup, piyasada en çok geri dönüşüme yatkın olan ve tercih edilenleri; metal hurdası, plastik hurdası, otomobil hurdası, elektronik alet hurdası, bilgisayar hurdası, kağıt hurdası olarak sıralanabilir. Ancak bunlar arasında özellikle kâğıt hurdası ve metal hurdası eskiden beri en çok talep gören hurda çeşitleridir. Ama son yıllarda elektronik eşya hurdası ve bilgisayar hurdası da, hurda toplama piyasalarında fiyatlandırılarak kendi kategorilerini oluşturmuşlardır.

Bizi Arayınız:


Profil Malzeme Hurda Özellikleri

İnşaatlarda ana malzeme veya yardımcı malzeme olarak fazlası ile kullanılan profil malzemeler daha birçok sektörde rahatlıkla kullanılır. Hurda profil malzeme özellikleri en az malzemenin kendisi kadar önemlidir. Profil malzeme kendi başına oldukça önemli özelliklere sahip olduğundan dolayı hurdası da bu sebeple kıymetlidir. Bu ürünün genel özelliklerinden bahsedecek olursak. Şöyle ki;


• Ürün hafiftir ve bu sebeple inşaat sektöründe özellikle çatılarda fazlası ile tercih edilir.

• Oldukça dayanıklıdır ve uzun yıllar üzerinde işlem yapılmasına gerek olmadan kullanılabilir.

• Geri dönüşme imkânı vardır ki zaten hurdasının fazlası ile popüler olmasının en önemli nedenlerinden biri bu olmaktadır.

• Ürünün ısı ileti düşüktür. Bu da kullanıldığı alanlarda son derece etkili olmasını sağlar.

İzmir Jeneratör Hurda

Karşıyaka Jeneratör Hurda

Profil malzeme görüldüğü gibi önemli özelliklere sahiptir. Bu sebeple kullanılan ve artık gözden çıkarılan ürünlerin gelişigüzel bir yerlere atılmasındansa mutlaka geri dönüştürülmesi gerekir. Bu hem doğaya zararlı metallerin bırakılmaması hem de ekonomik açıdan oldukça önemlidir.

Bizi Takip Edin: