İnternet üzerinden Çeşme hurdacı firmamızı bulun ve telefonla görüşerek fiyat alın.

Çeşme Hurda

Hurdacılık alan çeşitliliği bakımından oldukça geniş bir sektördür. Araba hurdacılığından evdeki küçük hurdaların toplanmasına kadar birçok farklı alanda hurda hizmeti verilir. Çeşme hurdacı firmaları , sadece toplayıcılık olarak hizmet vermez. Hurdacıların geri dönüşüme katkıları oldukça fazladır. Hurdacı, insanlar tarafından belirli bir süre kullanıldıktan sonra atık durumuna gelen ürünlerin alım satımlarını yapan kişidir. Bu atık maddeler kimi zaman geri dönüşüm ile yeniden kullanıma açılırken kimi zaman sadece küçük bir bakım ile tekrar kullanılabilir hale gelir. Çeşme hurda alankimseler, aldıkları ürünleri tamir ederek ya da geri dönüştürerek tekrar kullanılır yapmaktadır.


Çeşme Hurda


Çeşme Hurdacı Hizmetleri

Hurdacılar, çok farklı alanlarda hizmetler sunar. Genel olarak çelik, krom, bakır, alüminyum gibi madenlerden üretilen eşyaları topladıkları bilinse de hizmetleri bununla sınırlı değildir. Kimi zaman yıkılması gereken bir ev, kimi zamanda bir fabrika hurdacıların iş sahasını oluşturur. Çeşme hurdacı firmaları, herhangi bir nedenle yıkılması gereken bir binada bulunan bütün hurda malzemelerini alabilir. Bu işlem kimi zaman nakit para vererek olur kimi zaman da yıkım işlemi karşılığında hurdalar alınır.


Uzun emekler verilerek yapılan fabrikalar çeşitli nedenlerle yıkılmak zorunda kalır. Bir fabrika içerisinde çok miktarda hurda bulunur. Çeşme hurda alan kişiler, fabrika sahibi ile anlaşarak enkazdan çıkacak hurdaları satın alır. Bu sayede birçok malzeme tekrar kullanıma kazandırılır. Ayrıca fabrika sahibine de belirli bir miktar para kazandırılmış olur.

Bizi Arayınız: +90 (552) 463 26 96


Çeşme Hurda Kablo Alım Satımı

Hurdacılar aklınıza gelmeyecek çok farklı maddelerin alım satımlarını yaparlar. Bu maddelerden birisi de kablolardır. Çünkü elektrik ve elektronik sanayide kullanılan kabloların içerisinde bakır madeni bulunur. Bakır, Çeşme hurda sat insanlar için oldukça önemli bir madendir. Çok miktarda kablo hurdanızın olduğunu düşünürseniz bunları en yüksek fiyattan satabilmek için şunları yapmanız gerekir:


 • Çeşitli açılardan kabloların fotoğraflarını çekin.
 • Elinizde mevcut kabloların arasında farklı maddelerin olmadığından emin olun.
 • Öğrenebilirseniz kablonun cinsini belirleyin ve not edin.
 • Tahmini olarak kaç kilogram kablonuz olduğunu not alın.
 • İnternet üzerinden Çeşme hurdacı firmaları bulun ve telefonla görüşerek fiyat alın. Bilgilerinizi net olarak aktardığınızdan emin olun. Bu sayede yüksek fiyata elinizde bulunan kabloları hurda olarak satabilirsiniz. Bu işlem size maddi olarak getiri sağlayacaktır.

 • İzmir Hurdacı

  İzmirde Hurdacı


  Çeşme Hurda Alan


  Herşeyin Bittiği Yerde Geri Dönüşüm Başlar…


  Çeşme Hurda Çıkma Kapı ve Pencere Nedir?

  Geri dönüşüm çerçevesinde ya da farklı nedenlerle yıkılması gereken evler ve binalar vardır. Hurdacılık işi yapan kişiler bu ev ve binaların sahiplerine belirli miktar para ödeyerek evin kapılarını ve pençelerini satın alırlar. Satın alınan bu kapı ve pencereler, zarar görmeyecek şekilde yerlerinden sökülür. Tekrar kullanılır hale getirilir. Aynı şekilde çeşitli mutfak ve banyo dolapları da çıkma olarak bulunmaktadır. Bu çıkma diye tabir edilen malzemeler uygun fiyatlara satılır.

  Çıkma kapı, pencere, mutfak dolabı, pvc gibi malzemeler sıfır ürünlere göre çok daha uygun fiyatlıdır. Bu nedenle özellikle sürekli kullanılmayacak ya da geçici süre ihtiyaç duyulan yerlerde kullanım için sık sık tercih edilir. Çıkma malzemeler, hurdacılar için önemli gelir kaynakları arasında yer alır.


  Çeşme Hurdacı

  Çeşme Hurda Demir Alımı

  Hurda demir, işlevini yitiren ve artık kullanılamaz hala gelen demire verilen isimdir. Özellikle sanayi kentlerinde hurdacılık sektörünün gelişmesi, demir kullanımının artmasıyla olmuştur. Çok farklı alanlardan hurda demir çıkmaktadır. Bu alanlar:

 • Torna atölyelerinde bulunan demir talaşı,
 • Yıkım alanlarında çıkarılan demir hurdaları,
 • Metal ya da sac levha kesim işlemleri esnasında ortaya çıkan sac atıkları,
 • İnşaat şantiye alanlarında meydana gelen demir atıklarıdır.

 • Eskiyen ve Artık Kullanılmayan Kalorifer Kazanları


  Binaların ısıtma sistemleri değişmektedir. Bu değişim çoğunlukla kalorifer kazanlı dairelerden kombili sistemlere doğru olmaktadır. Hurdacılar bina içerisinde mevcut durumda bulunan sisteme zarar vermeden kazanları sökmektedir. Bina sahibinin istediğine göre eskiyen bu kazanlar ya yenisiyle değiştirilir ya da sadece satın alınır.


  Çeşme Hurda Firmaları

  Bina içerisindeki düzenin tamamen değişmesi gerektiği durumlarda da hem kalorifer kazanları hem de sistemi oluşturan borular sökülür. Çeşme hurdacı işi yapan kişiler oldukça profesyoneldir. Bu söküm esnasında binaya ya da dairelere herhangi bir zarar vermezler. Sökülen borular ve kalorifer sistemi hassas tartılarak kullanılarak tartılır. Kaç kilo geldiği belirlenen malzemelerin karşılığında bir miktar ödenerek bina sahibinden satın alınır.

  Bizi Takip Edin: