Karşıyaka Hurda Metal Alımı

karşıyaka metal hurda alimi

Metal Hurda Nedir ?

Karşıyaka Metal Hurda, Dönüşümü yapılan maddeler arasında metal hurda oldukça sık tercih edilir.Demir, bakır, kâğıt, kauçuk, cam gibi maddelerin tekrar kullanılmasıyla kaynak israfı önlenir.. Metal maddeler değişik formlarda endüstri alanında kullanılmaktadır. Özellikle mekanik özellikleri gelişmiş olduğu için birçok makine yapımında metal kullanılır. Bu nedenle geri dönüşüm içerisindeki payı oldukça yüksektir. Yıllardır bu iş için emek sarf eden firmamız sizlerden nakit para ile aldığı metal hurdaları ülke ekonomisine tekrar kazandıran bir oluşumdur. Karşıyaka Metal Hurdalar iki esas gruba ayrılır:

• Demirli Metaller

• Demir Dışı Metaller


Bizi Arayınız:


Metal Hurda Dönüşümü Nasıl Yapılır ?

Metal dönüşümü için öncelikle toplama işlemi yapılır. Ardından demirli ve demir dışı olarak gruplara ayrılır. Tasnif işlemi tamamlanan metaller kırma, kesme, parçalama gibi işlemlere tabi tutulur. Daha sonra ısıtma, eritme gibi işlemlerden geçirilen maddeler yeni maddelerde kullanılmak üzere hazır hale getirilir. Oldukça karmaşık işlemlerden geçmesine rağmen firmamız büyük bir titizlikle çalışmaktadır.


İzmir Metal Hurda Şirketleri

Karşıyaka Metal Hurda Şirketleri

Demir içeriğe sahip metaller indüksiyon ocaklarda veya bazik oksijen fırınlarında eritilmek suretiyle tekrar tekrar kullanılır. Aslında İzmir metal hurdacı elde edilen maddeler yıkım ve söküm işi için kullanılan plakalar, kablolar, eski arabalar, işlevini tamamlamış gemi ve vagonlardır. Ayrıca bir metalin demirli olup olmadığının anlaşılması için mıknatıs kullanılır. Mıknatısın ters kutbu çekme özelliği sayesinde metalin demir içerip içermediği anlaşılır.

Bizi Takip Edin: