İzmir Karşıyaka'da Hurda Demir Alımı

Karşıyaka Hurda Demir

Hurdaların ekonomiye geri dönüşümleri gelişmiş bir ülke için önem arz eder. Bir ülke, üretemediği ham maddeyi dışarıdan ithal ediyorsa, bu ülke dışa bağımlıdır. Hurda haline gelen artıkların ham maddelerine tekrar dönüştürülmesi işlemleri de dışa bağımlılığı azaltan bir unsurdur. İzmirde hurdacı olarak, hizmet verdiğimiz geri dönüşüm faaliyetlerinden biri de Karşıyaka demir hurda alımı hizmetidir. Karşıyaka Demir hurda alan firma olarak tüm hurdalarınız itina ile toplanarak hassas kantarlar ile ölçülür. Ölçüm sonucu ortaya çıkan hurda miktarına göre de anında ödeme yapılmaktadır. Hurdalarınızın gerçek değerinde satın alınması için firmamızı tercih etmeniz bizi mutlu edecektir. İzmir Karşıyaka’da Piyasada çok sayıda firma bulunmasına rağmen hurda alım hizmetini yüksek kalite ve ölçüm garantisi ile sunan firma sayısı çok azdır. Hurdalar arasında demirlerin ayıklanarak ham madde haline dönüştürülmesi için firmamızı önermekteyiz.


karşıyaka da hurda demir alan


Bizi Arayınız: +90 (552) 463 26 96


Karşıyaka Demir Hurda Alan Firmalar

Piyasada çok sayıda Karşıyaka demir hurda alımı firma bulunmasına rağmen hurda alım hizmetini yüksek kalite ve ölçüm garantisi ile sunan firma sayısı çok azdır. Hurdalar arasında demirlerin ayıklanarak ham madde haline dönüştürülmesi için firmamızı önermekteyiz. Karşıyaka Demir HurdacıFirmamızı diğer firmalardan ayıran bazı özellikler bulunmaktadır. Bu özellikler firmamızın sektörde lider konumda olmasının sonucunda ortaya çıkmıştır. Demir hurda firması olarak belirgin farklılıklarımız şunlardır:


İzmir Demir Hurdacı

İzmir Demir Hurda Alım Satım


İzmir Hurda Demir Alımı

Demir Hurda


Herşeyin Bittiği Yerde Geri Dönüşüm Başlar…

İzmir Demir Hurda Satın Alma

• Hurda toplama işlemleri belirlenen tarih ve saatte yerine getirilmektedir,

• Ölçüm garantisi sunularak hiçbir hak kaybı yaşanmamaktadır,

• Ölçülen hurdalar, ölçüm miktarına göre satın alınmakta ve ödeme anında yapılmaktadır,

• 7/24 hizmet sunumu ile müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır,

• Sektördeki en tecrübeli personel istihdam edilmektedir,

• Çalışma sırasında iş güvenliği ilkelerine riayet edilmektedir,

• Çevre ve insan sağlığını riske atacak hiçbir uygulama çalışma sırasında kullanılmamaktadır,

Karşıyaka Demir Hurda Satın Alma, Hurdaların doğru şekilde ayrıştırılması sağlanarak ülke ekonomisine en optimal kaynak aktarımı gerçekleştirilmektedir.

İzmir Demir Hurdacı

Demir Hurda Malzemelerin Geri Dönüşü


Hurda Atıklar Size Geri Döner, Üstelik Çok Daha Ucuza

Geri dönüşüm; yeniden değerlendirilme imkanı olan atıkların çeşitli işlemlerden geçirilerek ikincil hammadde olarak tekrar kullanımı ve üretim sürecine dahil edilmesi işlemidir. İmalat yapan firmaların, üretim esnasında kullandıkları; demir, bakır, kablo, alüminyum, kurşun, çinko, kağıt ya da karton gibi malzemelerin atık yada hurdaları geri dönüşüme müsait atıklardır. Tabii kaynakların sonsuz olmadığı, dikkatli kullanılmadığı takdirde bu doğal kaynakların tükeneceği bilinci ile geri dönüşüm çalışmaları kapsamında tekrar kullanıma sunulmak amacıyla pek çok demir hurda ve atık konumundaki malzeme, üretimde ikincil bir rol üstlenmekte ve kaynakların daha uzun vadeli kullanılması amacına hizmet etmektedir. Ev ve iş yerlerinden, imalathanelerden çıkan demir hurdaları oluşan yığınların ayrıştırılarak geri dönüşüme verilmesi İzmirde hurdacı işini geliştirmiş ve bu alanı sanayinin yan kolu yapmıştır. Hurda fiyatları hurdanın durumuna, türüne ve kullanım alanına göre değişmektedir. İzmir ve ilçelerinde demir hurda alımı yapan iyi firmalar arasında bulunmaktayız. Günlük değişebilen güncel fiyatlarla hurdanın durumuna bağlı olarak fiyat belirlemekte ve hurda alımı gerçekleştirmekteyiz.

Bostanlı Demir Hurdacı

Geri Dönüşüm Hem Ekonomiyi Hem Çevreyi Korur

Geri dönüşümde başlıca amacı, doğal ve sınırlı kaynakların lüzumsuz kullanılmasını önlemektir. Ayrıca özellikle gelişmekte olan ülkelerin ekonomik gücünü sağlamlaştırabilmesi ve ithalat fazlalığının önüne geçilebilmesi için de demir hurda atıkların geri dönüşüm ile tekrar kullanılması oldukça etkilidir. Hurda ve atıkların ayrıştırılması ile birlikte atık çöp miktarının azaltılabilir olması da geri dönüşümün yaşam alanlarının korunmasındaki olumlu etkisi olarak bakılmalıdır. Demir, akü, paslanmaz çelik, alüminyum, bakır, kurşun, gümüş, kağıt, bronz, plastik, kauçuk, cam, elektronik atıklar gibi pek çok maddenin farklı kullanım alanlarından çıkan hurdalarının, geri dönüşüm yoluyla tekrar kullanılması, tabii kaynakların tükenmesini ve çevre kirliliğini önlemekteyiz.

Karşıyaka Demir Hurdacı

Neler Geri Dönüşüme Uygun Atık Ve Hurda Sınıfına Girer?

Demir Hurdaları, plastik ve maden olarak ayrılabildiği gibi her grup kendi içinde kalitesine göre de ayrılmakta ve fiyatlandırılmaktadır. Demir hurda satın alma işlemi sonrasında toplanan demir hurdalar tekrar kullanılmak üzere geri dönüşüm tesislerine tarafımızdan gönderilmektedir.Hurda madenler ana başlıklarda; alüminyum, bakır, sarı, demir, çinko, krom gibi ayrılabilir. Hurda bakır granül, hurda bakır soyma, hurda çubuk talaşı, hurda alüminyum talaşı, hurda alüminyum profil, krom talaşı, hurda dkp gibi pek çok alt kategori ile hurda alımı yapmaktayız Sadece imalat alanlarında çıkan malzemelerin değil kullanım ömrünü tamamlamış bina, şantiye, fabrika gibi alanlarda çıkan hurda madenlerin de geri dönüşümü mümkün olmaktadır. Hurda teneke, hurda inşaat demiri, inşaat iskelesi, hurda sac, hurda demir veya çelik borular, paslanmaz sac, paslanmaz çelik hurda, hurda çatı paneli, defolu çatı sacı, hurda trapez sac, hurda çatı, çelik veya bakır kablolar, hurda çatı paneli, hurda çatı makası, ikinci el çatı malzemeleri gibi pek çok atık da hurda alan fabrikalarda işlenerek geri dönüşüm yoluyla yeniden kullanılabilmektedir.

Hurda Metal Ve Cam Atıkların Ülke Ekonomisine Katkısı Nedir?

Gümüşten, bakıra, alüminyumdan kroma pek çok metalin hammaddesi madenler ülkemizde çıkarılmaktadır. Ancak doğal kaynakların bir sınırı vardır ve ihracatını da yaparak ülke ekonomisini geliştirmeye önayak bu maden türleri geri dönüşüm tesislerinde işlenerek büyük karlar sağlanabilmektedir. 2013 yılı verilerine göre, sadece kola kutusu atıkları ile ülke ekonomisi 23 milyon 610 bin lira kar sağlamıştır. Cam atıklarda özellikle otel, restoran ve kafelerden çıkan cam malzemelerin ayrıştırılması konusunda sürdürülen atık geri dönüşüm faaliyetlerinden ülke ekonomisine yılda 3 milyar TL katkı sağlanırken ve başta İzmir olmak üzere tüm ülkede 60 bin kişiye iş imkanı sunulmaktadır.

Çiğli Demir Hurdacı

Diğer Değerli Hurdalar

Alüminyum, yumuşak bir metal olmasından dolayı genellikle alaşımları kullanılır. Alüminyum Isıyı ve elektriği iyi iletirken demirden aşağı yukarı üç kat hafif olması sebebi ile tercih edilmektedir. Çeşitli mutfak aletlerinin ve dekorasyon malzemelerinin üretiminden, uçak ve füze yapımına kadar geniş bir yelpazede kullanılan alüminyum geri dönüşümde de oldukça tercih edilen bir malzeme olup, alüminyum Demir hurda alan firmalar oldukça fazladır.

Bizi Takip Edin: